Професійний фотограф на хрестини дитини Вероніка Романовська більше фото тут Вартість фотозйомки на хрестини тут
Дізнайтеся все найцікавіше і корисне про хрестини дитини
Для чого відбувається Хрещення
Хрестини дитини — значення, правила, особливості. Дізнайтеся все найцікавіше і корисне про хрестини дитини. Для чого відбувається Хрещення? Хрещення є одним з семи християнських церковних таїнств. Церковні таїнства — це особливо важливі священнодійства, в яких незримо бере участь сам Господь, даруючи християнам Свою благодать. До таких священнодіянь відносяться, наприклад, сповідь, вінчання, Євхаристія (Причастя). Але особливе значення має Таїнство Хрещення, після якого слід відразу Таємницю Миропомазання. Вони роблять людину членом Святої Церкви — для чого і потрібні хрестини дитини. Дітей заведено хрестити незабаром після народження. Дарована на Хрещенні Божа благодать впливає на духовний розвиток дитини. З цього таїнства починається його знайомство з церковним життям, шлях до Бога. Дитину слід хрестити якомога швидше ще й для того, щоб виключити ймовірність його раптової смерті в нехрещену стані.
Хрестини дитини — народження в Церкві
Таїнство Хрещення в Православній церкві відбувається наступним чином. Напередодні таїнства з людиною яка бажає хреститися проводяться погоджувальні бесіди. Священник пояснює основи Православ’я, розповідає про саме таїнство Хрещення. Важливо, щоб людина хрестилася не заради дотримання формальностей або традицій, а свідомо, розуміючи сенс і значення цього священнодійства.
Під час таїнства людина яка бажає охреститися або його хресний повинен тричі відректися від сатани й служінню гріха, тричі заявити привселюдно, що він бажає долучитися до Христа й усвідомлено прочитати молитву Символ віри. Потім священник здійснює освячення води та читає спеціальні молитви, поки охрещуваний тричі занурюється в неї. Священник також помазує хрестинного святим маслом і зістригає у нього частину волосся.
Хрещення новонародженого, як уже було сказано, створює фундамент його духовного розвитку в лоні Православної церкви. Хрещення ж дорослої людини також змиває з нього всі колишні гріхи. За допомогою Святого Духа хрестився духовно перероджується, помирає для гріха. Тільки Хрещена людина може брати участь в інших церковних таїнствах. Хрещеній людині дається благодать, яка веде людину до рятування його душі.
Прообразом християнського Хрещення і підготовкою до нього стало Хрещення, яке здійснював пророк Іоанн Хреститель. Тоді люди хрестилися в знак покаяння у своїх гріхах. Відомо, що Іван хрестив і самого Христа, хоча Той і не мав гріхів.
«Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? Але Ісус сказав йому у відповідь: залиш тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду «(Мф. 3: 14-15).
Правила хрещення дитини в Православ’ї
У Православ’ї хрестять людей будь-якого віку. Маленьких дітей, які ще не можуть усвідомлювати сенс таїнства, хрестять по вірі їх батьків, а також хресних батьків і матерів. Вони беруть на себе відповідальність за духовне виховання дитини. Так, для Хрещення дітей молодше ніж 7 років, потрібно лише згода їхніх батьків. Якщо ж дитині більш як 7 років, але ще немає 14 років, то потрібна згода як його батьків, так і його самого.
Як хрестять великих дітей? Підлітки, яким вже виповнилося 14 років, вважаються досить дорослими для усвідомлення сенсу таїнства. Для їх Хрещення вже не потрібен дозвіл батьків, достатньо лише згоди дитини. У будь-якому випадку, вже підрослим дітям необхідно заздалегідь дізнатися про значення і сенс цього таїнства, а також про те, як відбувається хрещення.
Хрестини дитини — що необхідно
Що потрібно для Хрещення дитини? Необхідно заздалегідь придбати для нього хрестик, хрестинну сорочку і рушник. Все, що потрібно для того, щоб охрестити дитину, можна придбати в будь-якій церковній лавці. Як правило, цим займаються хресні батьки. Є дві традиції Хрещення дитини: на восьмий день після народження і на сороковий. Перша пов’язана з тим, що саме на восьмий день новонародженому Христу зробили обрізання (тобто обряд посвячення Небесному Отцеві) і дали ім’я Ісус.
На сороковий день хрестять найчастіше. Вважається, що з цього дня мати дитини перестає бути «нечистої» після пологів і після прочитання спеціальних очисних молитов може брати участь в будь-яких таїнствах, в тому числі і бути присутнім при Хрещенні свою дитину. Але дату можна вибрати будь-яку, виходячи з обставин і стану здоров’я немовляти.
В якому віці хрестити дітей
Чи варто хрестити дітей в дитинстві або потрібно дочекатися, коли вони виростуть і візьмуть самостійне рішення? Відповідальність за духовний стан дитини несуть батьки. Без Хрещення, без виховання в Православ’ї з раннього дитинства, залучення до церковних таїнств дуже важко буде привести дитину до віри. Тому для уцерковлених батьків, які усвідомлюють величезне значення таїнства Хрещення, відповідь очевидна. Також нагадаємо, що Хрещення незабаром після народження позбавить дитину від небезпеки вмерти нехрещених, що має велике значення для його вічного життя і душевного спокою батьків.
Хрещення — це урочисте і надзвичайно важлива подія в житті людини. Деякі люди помилково сприймають Хрещення як якесь ритуальне дійство, магічним чином захищає від хвороб, злих духів і нещасть. Поширена також сприйняття Хрещення як красивого традиційного обряду. Такі підходи до таїнства спотворюють його справжнє значення. Брати участь в таїнстві потрібно відповідально і з вірою.